Lietuvos antidopingo agentūra pristato elektroninę mokymosi platformą „Be dopingo“. Svetainė skirta visų amžiaus grupių bei profesionalumo lygių sportininkams, jų treneriams, tėvams, aptarnaujančiam personalui bei mokytojams. Šios platformos tikslas – paprastai ir patraukliai pateikti informaciją apie dopingo prevenciją ir žalą, teisės aktus, sankcijas ir kitą aktualią informaciją. Jūsų patogumui mokymai suskirstyti pagal tikslines grupes.

Mes tvirtai tikime, kad norint spręsti dopingo vartojimo sporte problemą turime veikti visi išvien. Todėl kurdami šią platformą galvojome apie visą sportininką supančią aplinką. Maloniai kviečiame naudotis visais svetainėje prieinamais mokymais ir informacija, taip pat sekti skelbimus ir dalyvauti mūsų interaktyviuose seminaruose, o kilus klausimų nedvejojant kreiptis į mūsų specialistus. Mes esame tam, kad Jums padėtume!

Dopingo vartojimas – tai tik ledkalnio viršūnė. Šiai problemai spręsti reikalingas gilus sisteminis požiūris. Turime galvoti apie tikrąsias priežastis, įtraukti į prevencines veiklas visą įtaką darančią aplinką: sporto federacijas, trenerius, tėvus ir, žinoma pačius sportininkus. Būtina sujungti teorines ir praktines žinias. Tuo remiamės stiprindami savo švietimo programas. Bendradarbiaujame su užsienio šalių nacionalinėmis antidopingo agentūromis ir Lietuvos bei užsienio mokslininkais. Taip pat bendradarbiaujame su Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).

UNESCO padeda šalių vyriausybėms kurti nacionalines antidopingo programas ir pataria, kokiu būdu šalies antidopingo politika turėtų atitikti Konvenciją, vykdo mokslinius tyrimus, kuriais būtų galima remtis, priimant sprendimus dėl dopingo nevartojimo. Ypatingas dėmesys skiriamas dopingo platinimui, maisto papildams, ir pasekmėms sveikatai dėl dopingo vartojimo. Siekiant sėkmingo šios strategijos įgyvendinimo, UNESCO įkūrė Dopingo pašalinimo iš sporto fondą (Fund for the Elimination of Doping in Sport). Projektą „Be dopingo“ finansuoja UNESCO Dopingo pašalinimo iš sporto fondas ir įgyvendina Lietuvos antidopingo agentūra.

Kasdien tobulėjame kovodami už teisę varžytis sąžiningai ir kviečiame Jus tobulėti kartu. Kviečiame tapti švaraus sporto ambasadoriais ir prisidėti prie švaraus sporto kultūros kūrimo!